Jedna z moich ulubionych Hond, serwisowana od dłuższego czasu, począwszy od remontu zawieszenia, wymianę układu wydechowego na 2.25 cala z kolektorem wydechowym 4-2-1, aż po silnik. Niestety obróciło panewkę, juz raz silnik był wymieniany, teraz postanowiliśmy go zreanimować oraz dołożyć kilka zegarów między innymi ciśnienie oraz temperaturę oleju. Silnik częściowo został przygotowany pod montaż turbosprężarki, spływ oleju w misce oraz podkładka pod filtr oleju w celu zasilania sprężarki. Obecnie silnik przemierza sukcesywnie kilometry i legitymuje sie mocą 145 KM.

Honda Civic 4g 2 in 1
Żelazko przyjechało jako seryjne d15b2, a wraz z nim przyjechała Honda CRX Del Sol z silnikiem d16y8 po stłuczce. Solka została pozbawiona większości elementów nadających się do przełożenia. Civic otrzymał nowe serce – silnik o pojemności 1.6l, wraz ze zmianą sterowania silnikiem z OBD0 na OBD2, zwiększoną średnicę przednie hamulcy do 262mm oraz hamulce tarczowe na tylnej osi. Kompletny remont zawieszenia plus geometria. Zostało dołożone wspomaganie kierownicy.

Kolejna lubelska Honda, tym razem Civic 4 generacji, początkowo przyjechał na wymianę silnika z d16z2 na b16a1. Potem właściciel pomalował karoserię i auto wróciło na wymianę większości podzespołów, tj. :
-naprawa zawieszenia + geometria,
-wymiana układu hamulcowego: serwo, pompa, tarcze przód oraz tył z Hondy Civic Aerodeck,
-wymiana układu wydechowego na 2 tłumikach ze stali kwasoodpornej,
-wymiana silnika z b16a1 na b18c4,
-zmiana kolektora ssącego,
-montaż turbosprężarki.

Do tego została odświeżona komora silnika. Auto aktualnie czeka na strojenie

Honda Civic 5g
Auto przyjechało na lawecie bez silnika, wcześniej miało zamontowany silnik K20, karoseria została sprzedana, a zawitać miał do niej silnik z poprzedniego modelu o oznaczeniu B16a1. Tunel środkowy musiał powrócić do serii, wraz z wiązką kabinową, został również zdemontowany ABS.

Honda Crx
Do Crxa został zamontowany wczesniej kupiony TurboKit, ponadto dostał nowy układ wydechowy.

Honda Civic 4g
Auto serwisowane na bieżąco, z większych napraw wykonana była zmiana silnika z b16a1 na b16a2 w celu zmniejszenia poboru oleju oraz demontaż zestawu turbo. Auto wróciło do serii.

Honda Civic 4g, odkupiona przeze mnie po stłuczce w tył, kupiona jako całkowicie rozebrana, auto praktycznie od podstaw zostało ponownie złożone (środek, zawieszenie, mechanika), jako że buda była bez silnika zawędrowało d16z5 po małym remoncie, splanowana głowica, wymiana panewek. Obecnie sprzedana. Dzielnie służy nowemu właścicielowi w Lublinie.

Moja pierwsza Honda Crx, od której zaczęła się pasja, ze stanu średniego doprowadzona do użyteczności, finalną modyfikacją był montaż turbosprężarki w 2007 roku. Była to moja pierwsza samodzielnie wykonana instalacja turbo i legitymowała się mocą 170 koni. Sterowana FMU na małej sprężarce K03/04. Niestety po sprzedaży Crx zakończył swój żywot owinięty na latarni.

Moja druga Honda CRX tym razem model ee8 posiadający silnik o pojemności 1.6l i mocy 150 koni. Auto przechodzi ciągłe modyfikacje od dnia zakupu. Na początku został wykonany układ wydechowy ze stali kwasoodpornej na 2 tłumikach wraz z kolektorem 4-2-1 Supersprinta, wymienione sprzęgło na XTD, remont zawieszenia, montaż rozpórek, aż po instalacje Turbo. Aktualnie auto legitymuje sie mocą 247KM 239Nm.

Atomoto serwisuje także klasyki, wykonuje naprawy główne i bieżące, wymiany silników, naprawy zawieszenia, układów hamulcowego, wydechowego, kierowniczego oraz wiele innych.

Honda CRX Mikołaja – skrzynia + sprzęgło

Honda CRX del Sol kompresor

Honda CRX Małek

Syrena 105

BMW E39 turbo dolny montaż

BMW E34 górny montaż

Honda CRX – zawieszenie

Fiat 126p – silnik

Geometria

Pozostałe prace

Ciekawostki

Projekt i wykonanie:

atomoto.eu
Karol Puszkarski
ul. Piłsudskiego 174
21-560 Międzyrzec Podlaski